Już w najbliższy weekend I Festiwal Smaków Food Trucków w Bartoszycach

Spotkanie autorskie Ałbeny Grabowskiej
15 października 2019
Pasowanie na ucznia w SP nr 4
17 października 2019

Już w najbliższy weekend I Festiwal Smaków Food Trucków w Bartoszycach

Weekendy są po to, aby… jeść i korzystać z atrakcji, które będą na Was czekać na Festiwalu Smaków Food Trucków w Bartoszycach.

Co? I Festiwal Smaków Food Trucków w Bartoszycach

Kiedy? 19-20.10.2019 r.

O której? sobota 12:00-20:00, niedziela 12:00-20:00

Gdzie? Plac Bohaterów Westerplatte

Już w najbliższy weekend odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w Bartoszycach. Obok tego eventu nie da się przejść obojętnie. Mobilne restauracje z daniami kuchni całego świata, będą czekały na placu Bohaterów Westerplatte.

Jesteście fanami streedfoodowej klasyki czy cenicie sobie niebanalne smaki z całego świata? Kucharze robią co mogą, by rozkochać w sobie nawet najbardziej wymagające podniebienia. Kuchnia meksykańska, gruzińska czy azjatycka? Festiwal to idealna okazja na kulinarną podróż dookoła świata. Jesteście ciekawi jakich smaków możecie spróbować na wydarzeniu w Bartoszycach?

Wśród wielu dań kuchni azjatyckiej, postanowiliśmy przybliżyć Wam tradycyjne danie, które jest symbolem kuchni chińskiej. Baozi to delikatne, puszyste bułeczki nadziane farszem mięsnym lub warzywami. Na festiwalu zaserwuje je Pan Baozi. Do zestawu otrzymacie orientalną surówkę, która zaskoczy Was bogatością orientalnych smaków, autorskie sosy oraz dowolnie wybraną posypką.

A może jesteście fanami kuchni węgierskiej? Pierwsze co przychodzi Wam na myśl to gulasz węgierski? Chyba nie ma osoby, która o nim nie słyszała! Pragniemy przedstawić kolejną perełkę kuchni węgierskiej –langosze! Jest to klasyczna przekąska, którą podaje się m.in. z masłem czosnkowym, serem czy śmietaną. Langoszy szukajcie w food trucku Węgierska Fabryczka.

A jeśli podczas festiwalu najdzie Was ochota na coś słodkiego, koniecznie odwiedźcie Churros Amigos. Ten food truck zaserwuje Wam hiszpański deser, „pączki” smażone w głębokim oleju. Najlepiej komponują się w zestawie z cukrem pudrem, cynamonem oraz czekoladą!

Po gastronomicznej uczcie nie zapomnijcie oddać głosu na najsmaczniejszego food trucka!

Jednak jedzenie to nie wszystko! Organizatorzy zadbali o to, by po takiej uczcie nie zabrało atrakcji dodatkowych. Na poszukiwaczy przygód czekać będzie gra terenowa, a na odważnych konkurs jedzenia na czas. Może uda Wam się pobić dotychczasowy rekord w jedzeniu burgera, który wyniósł 46 sekund! Moc atrakcji czeka również na najmłodszych gości. Dla osób, które szukają chwili wytchnienia po pracowitym tygodniu, czekać będzie specjalna strefa chill-outu wypełniona leżakami i dźwiękami spokojnej muzyki. Przypominamy, że w razie niepogody czekać będzie ogrzewany namiot konsumpcyjny!

Zapraszamy na I Festiwal Smaków Food Trucków w Bartoszycach w najbliższą sobotę i niedzielę. Czekamy na Was od 12:00 do 20:00.

Więcej na:

www.facebook.com/events/379870832952119/

Partnerzy:

Bartoszycki Dom KulturyBrowar Amber

Partnerzy Medialni:
Goniec Bartoszycki

Bartoszyce24.pl

Telewizja Kablowa Bart-Sat Bartoszyce

Orientacja.pl

Leave a Reply